Typ Niepokorny: Wszystkie zachody słońca

Moje serce jest zdecydowanie dzikie i niepokorne – lubi wielkie uniesienia i mocne przeżycia. Kiedy życie codzienne jest zbyt monotonne, zaczynam odczuwać dość duży dyskomfort. Wtedy uciekam w jedną z moich pasji jaką są podróże.

Bardzo lubię podróżować, ale nie tak typowo, jak większość ludzi. Wykupione wakacje „ALL INCLUSIVE” i siedzenie godzinami w hotelowym basenie to zdecydowanie nie dla mnie. Lubię smak przygody, dlatego też wtapiam się w otoczenie, w którym przebywam. Uwielbiam duże miasta – lubię usiąść w centrum miejskiej dżungli z kubkiem kawy w ręku i obserwować ten zgiełk. Lubię jeść lokalną kuchnię, uśmiechać się do lokalnych dziewczyn i głęboko zaciągać się lokalnym zapachem miasta. Czasem warto zrobić sobie taką przerwę od codzienności i oglądać zachody słońca z innej perspektywy niż na co dzień.

Odkąd zrobiłem prawo jazdy, bardzo często wsiadam do auta sam lub z rodziną i jadę przed siebie w miejsce, w którym jeszcze nie byłem tylko po to, by zobaczyć zachód słońca z nowej perspektywy. Możliwe, że brzmi to jak głupota i wyrzucanie pieniędzy w błoto (paliwo coraz droższe – tak bardzo żal), ale zaręczam że daje to niesamowite poczucie wolności. Poza tym mijając kolejne miasta i wsie uświadamiasz sobie, że wszędzie żyją ludzie i nie jesteś pępkiem świata wokół którego wszystko się kręci.

To bardzo dobra lekcja dla ducha, ale jest jeszcze jeden wielki plus tego typu akcji. Wszystkie zachody słońca zachwycają pięknem. Dlatego jeśli żyjesz w ciągłym biegu, to odpocznij od takiego życia. Wstań z kanapy i wybierz się w nieznane.  Zacznij oddychać głębiej niż zwykle. Zachwyć się pięknem. Polecam…

Typ Niepokorny

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Typ Niepokorny: Wszystkie zachody słońca

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s