Archipelag wysp

Nikt z nas nie jest samotną wyspą. Nawet, gdyby bardzo chciał. Nawet, gdyby obudował swoją wyspę płotem kolczastym, robił zakupy online i zamawiał pizzę z dowozem. Nikt z nas nie jest samotną wyspą. Zawsze (!) podświadomie szukamy towarzystwa. Zwłaszcza towarzystwa, które nas rozumie, ma podobne wartości lub cele.

Patrząc na to zdjęcie, mogę stwierdzić, że jesteśmy archipelagiem wysp – część z nas jest matkami, część z nas nie jest zamężna, część z nas pracuje zawodowo w oświacie, część z nas jest wykształconym muzykiem. Natomiast to, co mamy wspólne, co gna nas na spotkanie to spódnice (sukienki). Porzucamy nasze wyspy, porzucamy na chwilę obowiązki i siadamy przy jednym stole w gronie, w którym króluje duch kobiecości.

Nasze spotkania (bo było to już II Bydgoskie spotkanie kobiet #wspódnicy!) nie są spotkaniami szafiarek – nie rozmawiamy wyłącznie o ubraniach. Owszem, pytamy się o namiary na krawcowe, polecamy sobie konkretne marki, sklepy, ale również dzielimy się doświadczeniem zawodowym, rodzinnym, swoimi pasjami. Przez to znalezienie wspólnego mianownika możemy poczuć się swobodnie w swoim towarzystwie, a jednocześnie bardzo wyjątkowo, bo nie jest to spotkanie z przyjaciółką od lat, czy koleżanką codziennie widzianą w pracy. Dziewczyny, dobrze, że jesteście. Do zobaczenia prawdopodobnie za miesiąc!

***

Ponownie rozpieścili nas patroni: Marie Zelie, Właśnie Dzisiaj, Żona Modna, Haukotella, Papierolove i Bukiecikowo, dzięki któremu mogłam jako Okiem Sary obdarować każdą z uczestniczek pięknym kwiatem.

Gdybyście chcieli zajrzeć na bloga którejś z bydgoskich spódnicowych dziewczyn to zapraszam do Eli – Gdyby spodni nie było, Moniki – Kobiecym krokiem przez życie, Karoliny – Linka photographie i Agaty – Agata Ziętarska Swobodna Fotografia.

A ja znów w pionie i znów udaję, że nie ubrałam czegoś przypadkowo 😉

P.S. „Mamoworek”  i adidaski (koniecznie w kwiatki) – najwygodniejsze rozwiązanie świata!

Zdjęcia: Agata Ziętarska Fotografia

Jedna uwaga do wpisu “Archipelag wysp

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s