E-chrześcijanin: Kasia, Karolina, Ela

Maryjne Damy

Ktoś kiedyś nazwał nas Maryjnymi Damami, więc pozwolimy sobie właśnie tak się przedstawić. 😉 Jesteśmy dziewczynami, które stworzyły bloga – Mary’s Fashion (ang. „Moda Maryjna”). Każda z nas swoimi korzeniami sięga Ruchu Światło-Życie, dzięki któremu tak naprawdę wszystko się zaczęło. Kasia – 18 lat, tegoroczna maturzystka, nietypowy human, typowa Oazówa, zawsze uśmiechnięta, zakochana w Bieszczadach. Karolina – człowiek orkiestra, ktoś komu ciągle mało i robi wszystko to co potrafi, stara się nie marnować talentów, którymi obdarzył ją Pan Bóg, szczególnie wtedy gdy mogą się one przyczynić innym. Ela – wszędzie biega z aparatem i stara się być dziennikarzem, ucząc  się jednocześnie na biochemie. Lubi czytać co tylko wpadnie w ręce i pisać felietony. Uwielbia pandy i kawę na wynos.

Mary’s Fashion to blog, w którym chcemy wyrazić cenne wartości, do których doszłyśmy, między innymi, na drodze formacji w Oazie. Pragniemy ukazywać jak ogromne piękno wydobywają z nas skromne kreacje, podkreślające naturalne piękno i atrakcyjność wnętrza. Chcemy pokazać także, że można inaczej, że trzeba wyjść ze schematów utartych przez innych i wyrażać siebie, dlatego sporo u nas ciekawych stylizacji. Jesteśmy zdania, że o wiele więcej mówi o nas to, co pokazujemy, niż to, co powiemy sami o sobie. Blog nie ma służyć temu aby się chwalić sobą, ale żeby zwrócić uwagę na godność kobiety, którą można się zachwycić. 🙂

Dlaczego akurat Moda Maryjna?  Bo Maryja jest dla nas wzorem dbania o swoją skromną postawę, która przynosi chwałę Bogu. Choć tak naprawdę nikt nie wie jak Ona wyglądała, według tradycji przyjęło się, że była bardzo piękna. Z tego co możemy o niej przeczytać w Piśmie Świętym, dowiadujemy się, że była niewątpliwie wzorem do naśladowania. Cicha, pokorna, oddana Panu. To przede wszystkim czyniło ją piękną. Często poszukujemy ideałów wśród modelek z kolorowych magazynów, nie zwracając uwagi jaki przykład kobiecości daje Maryja.

Wszystko, co robimy w życiu, staramy się właśnie zawierzać Ojcu, bo wiemy, że ma to sens. Należymy do Ruchu Światło – Życie, wspólnoty, która jest naszą drugą rodziną. To właśnie w niej zrozumiałyśmy jak ważna jest bliska relacja z Bogiem, ponieważ wpływa ona na całe nasze życie, na to jak myślimy i jak się zachowujemy.

Być może nie powiemy nic odkrywczego, ale dla nas bycie chrześcijaninem to misja. Wiąże się to zatem z nieustannym działaniem, które wpisane jest w tę misję wypełniania swojego powołania na każdej płaszczyźnie naszego życia. To także droga, którą trzeba nam wybierać codziennie, nie wystarczy raz. Realizacja powołania objawia się w świadczeniu. W świadczeniu o Bogu, o Jego ogromnej miłości do człowieka, ale także o tym, że życie z Nim jest cudowne, pełne przygód i niespodzianek i że wcale nie trzeba być „nawiedzonym”, jeśli jest się blisko Boga. 😉 Właśnie to chcemy pokazać poprzez naszą działalność w Internecie. Że bycie Bożym szaleńcem wcale nie musi pociągać za sobą wykluczenia. Może ktoś stwierdzi, że ubiór nijak ma się do chrześcijaństwa i Pana Boga. Jednak my dostrzegamy jego dużą rolę w naszym życiu religijnym. Wiemy, że każda kobieta jest piękna, pięknem swojego Stwórcy. A skromny ubiór pomaga nam wyrazić wnętrze, które jest przecież mieszkaniem Boga. Współczesne dziewczyny i kobiety niekiedy mają problem z tym, aby ich ubiór był rzeczywiście skromny i jednocześnie ładny i modny. Czy wynika to z osobistych przekonań czy też deficytu tego typu ubrań na sklepowych półkach – nie ważne. My chcemy pokazać, że jednak się da! 🙂

***

link do bloga dziewczynwww.marysfashion.pl

opis projektu: www.okiemsary.wordpress.com/2016/09/27/wylowione-z-sieci/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s