E-chrześcijanin: Maciej

gabka

Pan Gąbka podbija chrześcijańską blogosferę

Gdy Chrystus mówił o zarzucaniu sieci, z pewnością nie o takie mu chodziło. Młodzież nie rozstaje się dziś ze smartfonem, który zaspokaja wszystkie jego potrzeby. Zamówi pizze, poflirtuje z koleżankami, umówi się na bilard z kumplami, sprawdzi jak naprawić lodówkę – ale czy znajdzie tam coś dla ducha?

Wśród licznej oferty internetowych rekolekcji (z których zasłynął o. Adam Szustak), komentarzy do Słowa Bożego, blogów, jak być dobrym człowiekiem, brakuje dobrej rozrywki. Sieć pełna jest wulgarnych filmów komediowych, kompilacji gagów z kotami, czy wpadek celebrytów.  Jednak czy jest to dla człowieka dobre, pożyteczne i piękne?

                W odpowiedzi na to powstał wideoblog o nazwie Pan Gąbka.

Na co dzień Pan Gąbka to Maciej Piech, 24 letni student Dziennikarstwa i Nauk o Rodzinie. W jego twórczości, ale i codzienności towarzyszy mu Karolina – od 17 miesięcy już małżonka. Kanał funkcjonuje dopiero 4 miesiące, lecz już zdążył skupić na sobie zainteresowanie sporej grupy widzów. Zadaniem Gąbki jest pokazanie, że chrześcijaństwo nie jest nudne.

– Sam spędzam dużo czasu w Internecie i zauważyłem, że nie mam czego oglądać. Wierzę, że osób takich, jak ja jest więcej i właśnie do nich kieruję swój kanał – tłumaczy Maciej Piech, autor vloga – kanał nie jest tematyczny, filmy są różnorodne, dlatego każdy znajdzie tu coś dla siebie. Chrześcijaństwo jest dla mnie szaloną przygodą, której obraz staram się prezentować w swoich filmach – dodaje twórca.

Jednym z najbardziej popularnym filmem Pana Gąbki jest „13 sposobów na kreatywną randkę” oraz recenzja kalendarza dla par „Cały rok współżycia 2017”. W styczniu zainicjowana została seria filmów krótkometrażowych stanowiących echo Słowa Bożego w codziennym życiu. Styczeń to także miesiąc zainicjowania serii wspomnień, która nagrywana jest w parze z Karoliną. Jeśli interesuje Was, dlaczego kanał nazywa się właśnie gąbka – zapraszam Was do odwiedzenia kanału Maćka. Mile widziane subskrypcje, łapki w górę i komentarze 🙂

Z początkiem Wielkiego Postu 2017, czyli od 1 marca, na kanale rozpoczną się rekolekcje pt. Zdrapka Wielkopostna. Codziennie na kanale będzie pojawiał się wideo-komentarz do zadania zdrapki na dany dzień. Komentarze będą nagrywane przez różne znane i nieznane osoby. Sama Zdrapka Wielkopostna to projekt Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego w Polsce, który pomaga w przeżyciu Wielkiego Postu oferując konkretne zadania w duchu postu, modlitwy i jałmużny, które przybliżają ludzi do świętości. Pan Gąbka jest medialnym rzecznikiem projektu.

***

link do kanału Macieja: www.youtube.com/channel/UC7tsGLub-4Yhk3vscrb10CA

link do fanpejdża Macieja: www.facebook.com/pangabkaa

opis projektu: www.okiemsary.wordpress.com/2016/09/27/wylowione-z-sieci/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s