Typ Niepokorny: Wielka Orkiestra Świątecznej Pogardy

baner

Wielkimi krokami zbliża się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W związku z tym zauważyłem wzmożoną aktywność wszelkich zarzutów wobec wodzireja całej akcji – Jerzego Owsiaka. Obsmarowywany jest niemiłosiernie, a to, że złodziej, a to, że podatków nie płaci, a to, że dzięki akcji jest celebrytą, a to, że „przecież każdy mógłby być takim Owsiakiem”. Nie zostawia się na nim suchej nitki, a ostatnio zauważyłem, że sięga się również całej jego rodzinie.  Szczerze mówiąc, czuję się tą pogardą bardzo zmęczony i żal mi faceta.

Nie mam zamiaru w tym wpisie wnikać w to, czy zarzuty wobec Pana Owsiaka są zasadne. Posiadam zbyt małą wiedzę na ten temat, by się wypowiadać w kwestiach jego uczciwości. Chciałbym się skupić jednak na tym co Pan Owsiak przez te wszystkie lata zrobił dobrego.  Staram się w jego osobie, jak i w całej fundacji, dostrzegać dobro. Ksiądz Jan Kaczkowski, którego bardzo cenię, wypowiedział się kiedyś na temat Jerzego Owsiaka cytatem z Pisma Świętego „po owocach ich poznacie”. Uważam, że trafił w sedno. Patrząc na działalność całej fundacji WOŚP, od 25 lat tych dobrych owoców się nazbierało całkiem sporo i myślę, że chociażby z tego powodu należy się Jerzemu Owsiakowi szacunek. Rozumiem ludzi, którzy nie ufają całej inicjatywie i nie chcą dawać pieniędzy, ale nie obliguje to nikogo do plucia  jadem w kierunku organizatorów całej akcji. Nawet jeśli jakikolwiek z zarzutów, co do niejasności finansowej wobec Owsiaka, okazałby się prawdą, to dla mnie osobiście nie jest to powodem do tego by przestać szanować gościa za wkład w polską medycynę. Nie byłem w szpitalu, w którym nie widziałbym profesjonalnego sprzętu z serduszkiem WOŚP. Myślicie, że politycy zadbaliby o interes chorych ludzi i zapewnili wszystkie te sprzęty z budżetu państwa? Bardzo wątpliwe. Dlatego też apeluję o jedno. Jeśli nie chcesz dawać pieniędzy na WOŚP to nie dawaj, ale postaraj się obdarzyć ludzi z WOŚP miłością, albo chociaż szacunkiem, za to, że przynajmniej starają się sprawić, by ten świat stał się odrobinę lepszym miejscem. Nie oceniaj, a zamiast tego zacznij szukać w tym wszystkim Boga. Uważaj… Całkiem możliwe, że choć się nie spodziewasz, to właśnie tam Go odnajdziesz.

wosp

Typ Niepokorny

Jedna uwaga do wpisu “Typ Niepokorny: Wielka Orkiestra Świątecznej Pogardy

  1. Dzięki tak bardzo, że są ludzie jeszcze którzy nie „plują jadem” i potrafią odnaleźć w tym sens! Serio. Wspieram, bo widzę w tym sens, a ludzi podziwiam w sumie to tych W podziwiam, którzy stoją, łażą po kilkanaście godzin i czekają na odrobię dobra od nas – w zwykłym uśmiechu, po prostu.
    Widziałam te serca WOŚPowe na sprzętach na oddziałach dla maluchów, ale widziałam też na oddziałach dla dorosłych- wielu z nich najprawdopodobniej by nie miało szans przeżycia…gdyby nie rozpalone miłością serca ludzi.
    *Pax

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s