Rozmyślania Wolnej Panny 5

panna

Witaj Drogi Czytelniku! Niezmiernie się cieszę na nasze kolejne spotkanie. Czas wakacji szybko minął, rozpoczął się nowy rok szkolny i chociaż większość z nas nie wraca do szkolnych ławek, to i tak atmosfera dookoła jest nieco inna niż w pozostałe miesiące. Nagle większy tłum w autobusach, tramwajach, na ulicach większe korki… Przyznam ,że jest to lekko irytujące, ale zarazem ekscytujące!

Powrót do szkół to zmiany, nowe obowiązki, wyzwania, a także praca nad tym, czego nauczyliśmy się wcześniej. Ja również czuję się jakbym wracała do szkoły. Każdego roku czułam to znajome mrowienie w brzuchu, kiedy przekraczałam szkolny próg i tyle rzeczy było do odkrycia. Teraz czuję się tak samo. Może to lęk przed dorosłością? Może moja natura? Tego nie wiem, ale z pewnością będę pracowała z większą siłą nad drobnymi elementami codzienności, które mogę poprawić, zmienić albo po prostu bardziej się do nich przyłożyć.

Nad jakimi elementami naszego życia warto się pochylić? Stworzyłam własną listę. Może coś z tych punktów znajdzie się także na Twojej?

Elementem ważnym, który chwilami kuleje z moim życiu jest modlitwa! Każdego dnia staram się zaufać, powierzyć wszystkie troski i radości Panu. Otrzymuję wiele łask od Niego i chciałabym umieć za nie jak najlepiej podziękować.

Zaraz po modlitwie są relacje z bliskimi. Dzisiejszy świat nie sprzyja chwili zadumy, zatrzymania się, dlatego trzeba dbać o relacje, o obecność w życiu naszych najbliższych! Jak ważny jest chociaż telefon, krótka wiadomość na fb czy mail. Nie zawsze można pójść na spacer czy zjeść wspólnie obiad, dlatego nie zaniedbujmy telefonów do Rodziców, Dziadków, Rodzeństwa. Nie dopuśćmy do ciszy, bo później ciężko zrobić pierwszy krok!

Trochę krótka ta moja lista, ale to są najważniejsze wartości, nad którymi chcę nieustannie pracować! Czekam na Wasze propozycje do listy!

school-543041_960_720

Do następnego!

Wolna Panna

——————————————————————

Poprzednie teksty tu:

Rozmyślania wolnej Panny

Rozmyślania wolnej Panny 2

Rozmyślania wolnej Panny 3

Rozmyślania wolnej Panny 4

 

Reklamy

7 uwag do wpisu “Rozmyślania Wolnej Panny 5

  1. Pingback: Okiem Sary

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s